piątek, 1 czerwca 2018

Technik budownictwa - klasa strażackaBudownictwo to kierunek zawodowy, który często pojawia w rankingach zawodów przyszłości. Będą się one zmieniać na przestrzeni lat, ale ludzie odkąd zaczęli budować domy, to potrzebują fachowców do remontów, przebudowy, konstruowania nowych budowli.

Nowe trendy w budownictwie, które wiążą się z rozwojem technologii, będą wymagały nowych umiejętność, kreatywności. Budownictwo musi spełniać wymagania środowiskowe, bezpieczeństwa - w tym pożarowego. Chcemy, aby nasze domy były oszczędne, wygodne a nawet "inteligentne". Do spełnienia tych oczekiwań potrzebujemy ludzi, którzy poradzą sobie z takimi wyzwaniami.
W roku szkolnym 2018/2019 realizowana będzie w ZSB innowacja przy współpracy głównie z Państwową Strażą Pożarną w Brzegu, sekcją Poszukiwawczo-Ratowniczą OSP w Lipkach, OSP  w Lubszy, z firmą Atlas sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi.


W ramach prowadzonej innowacji uczniowie nabędą przydatne w życiu umiejętności budowlane z zakresu wykończenia wnętrz. Dzięki podpisanej umowie patronackiej między ZSB a firmą ATLAS uczniowie klas technikum budowlanego mają możliwość uczestniczenia w systematycznych szkoleniach teoretycznych i praktycznych (balkony i tarasy, gipsy, podkłady i posadzki, łazienki, gładzie i farby wewnętrzne), pracują w trakcie zajęć praktycznych, używając produktów, które firma nam przekazała, korzystają z poradnika „ATLAS fachowca”. Po zakończeniu każdego szkolenia uczniowie otrzymują Certyfikaty. Ideą organizowania tego typu szkoleń jest zapoznanie uczniów z nowoczesnymi technologiami budowlanymi, o które rynek budowlany jest systematycznie wzbogacany.Zajęcia praktyczne odbywają się w nowoczesnej, bardzo dobrze wyposażonej szkolnej pracowni budowlanej, a miesięczna praktyka zawodowa w firmach budowlanych (szkoła daje również możliwość odbywania praktyk zawodowych zagranicą). Innowacja pedagogiczna - klasa strażacka skierowana jest do uczniów, którzy oprócz zdobycia zawodu w branży budowlanej, chcieliby rozwinąć swoje zainteresowania ratownictwem, zapoznać się z podstawami wiedzy pożarniczej i pracą strażaka. 


W ramach współpracy z jednostkami Straży Pożarnej naszym przyszłym uczniom oferujemy:
- zajęcia z ochrony przeciwpożarowej,
- szkolenia z zakresu ratownictwa medycznego,
- ćwiczenia terenowe,
- ćwiczenia  z wykorzystaniem sprzętu ratowniczo- gaśniczego,
- wycieczki do PSP, OSP.

Tytuł technika budownictwa zdobywa się po uzyskaniu 3 kwalifikacji zawodowych, potwierdzonych egzaminami:

kwalifikacja B.16. Wykonywanie robót zbrojarskich i betoniarskich,
kwalifikacja B.33. Organizacja i kontrolowanie robót budowlanych,
kwalifikacja B.30. Sporządzanie kosztorysów oraz przygotowywanie dokumentacji przetargowej.

Możliwości pracy:

  • biura projektowe,
  • firmy budowlane,
  • nadzór budowlany,
  • administracja budynków,
  • laboratoria budowlane.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz