sobota, 13 stycznia 2018

Technik logistykLogistyk jest jednym z zawodów wymienianych na liście najbardziej perspektywicznych zawodów, w których w 2018 roku najłatwiej będzie znaleźć pracę. 
Artykuł

Najlepszą ścieżką kariery logistyka jest ukończenie technikum, a później studia w szkole wyższej lub podjęcie pracy w zawodzie. Poza zdobyciem stosownych kwalifikacji w szkole, warto posiadać inne potrzebne kompetencje takie jak: organizacja pracy, umiejętność planowania, analizowanie informacji, komunikatywność - logistyka to praca z ludźmi.

Ponadto kompetencje cyfrowe, znajomość dedykowanego oprogramowania oraz języków obcych dają ogromne możliwości na rynku pracy zarówno w kraju, jaki i za granicą.

Mówi się, że logistyk zawsze znajdzie pracę. Możliwości rozwoju zawodowego są ogromne i wiele nowoczesnych (ale nie tylko) firm poszukuje pracowników z przygotowaniem logistycznym - na każdym poziomie: techników oraz osoby z wyższym wykształceniem.W Zespole Szkół Budowlanych technik logistyk to jeden z najpopularniejszych zawodów wybieranych przez uczniów. Poza zdobyciem kwalifikacji zdobywa się dodatkowe umiejętności i wiedzę, gdyż w szkole realizowana jest innowacja - logistyka wojskowa. W ramach innowacji uczniowie uczestniczą w zajęciach z:
  • przygotowania wojskowego na poligonie,
  • ratownictwa medycznego,
  • strzelectwa,
  • samoobrony,
przy współudziale: Wyższej Szkoły Oficerskiej we Wrocławiu, 1.Brzeskiego Pułku Saperów, Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu, 10. Brygadą Logistyczną w Opolu.

Szkoła współpracuje także z Międzynarodową Wyższą Szkołą Logistyki i Transportu we Wrocławiu, Wyższą Szkołą Bankową, gdzie można podjąć dalsze kształcenie. Udział w Olimpiadzie Logistycznej organizowanej corocznie pozwala rozwinąć zainteresowania w tej dziedzinie.


Jeszcze w szkole można zdobyć dodatkowe doświadczenie np.w ramach praktyk zagranicznych - ostatnio w Saragossie w Hiszpanii oraz na dodatkowych kursach organizowanych w ramach różnych projektów - kurs operator wózka widłowego.


Technik logistyk to dobry wybór. Warto zdobyć ten ciekawy zawód!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz